والتس امیلی La Valse D'Amelie

والتس امیلی یکی از بیست آهنگ موسیقی فیلم «امیلی» سال ۲۰۰۱ است که توسط یان تیرسن آهنگساز فرانسوی تصنیف شده است. فیلم امیلی ساخته‌ ژان-پی‌یر ژونه داستان زندگی زن جوانیست که تلاش می‌کند زندگی را برای اطرافیان خود بهتر کند.

والتس امیلی La Valse D'Amelie

ایده‌ی دعوت تیرسن برای ساخت موسیقی این فیلم زمانی به ذهن فیلمساز رسید که زمان  رانندگی در حال شنیدن قطعه‌ای از آکاردئون و پیانو از این آهنگساز بود. اگرچه این آلبوم یکی از سه آلبوم اول این آهنگساز است اما ترکیب تحسین‌برانگیز موسیقی و فیلم باعث ماندگاری این آلبوم شد.

والتس امیلی برای پیانو


برچسب‌ها: یان تیرسن، والتس، موسیقی فیلم، پیانو

ابرهای سفید - لودویکو اناودی


لودویکو اناودی (متولد 1955) پیانیست و آهنگساز ایتالیایی است که در اوایل سال 1980 پس از آموزش تحت نظر لوسیانو بریو در کنسرواتور وردی در میلان، شروع به کار آهنگسازی  سبک کلاسیک کرد. او تا به حال قطعاتی برای فیلم‌های دست‌نیافتنی‌ها، هنوز اینجا هستم، دکتر ژیواگو و آکواریو ساخته و برنده‌ی جایزه‌ی گرولا دورو شده است.

ابرهای سفید (Nuvole Bianche) نام قطعه‌ای از آلبوم Una Mattina او می‌باشد.


برچسب‌ها: پیانو، کلاسیک، ابرهای سفید، Nuvole Bianche، Ludovico Einaudi

کُرای‌بینیکی

Korobeiniki

کُرای‌بینیکی (به معنی دست‌فروشان) یک ترانه‌ی فولک مربوط به قرن نونزدهم روسیه است که ملاقات یک دستفروش با یک دختر را بازگو می‌کند. در خارج از روسیه این ترانه به خوبی در میان مردم شناخته می‌شود، چراکه در نسخه‌ی سال 1989 بازی تِتریس برای نیتیدو، موسیقی این ترانه به عنوان موسیقی این بازی انتخاب شده بود.

این ترانه برای شعری به همین نام از نیکُلای نِکراسُو که در سال 1861 در مجله‌ی Sovremennik چاپ شده بود، تصنیف شده است. این ترانه به دلیل افزایش تمپو و سرعت اجرا در حالت رقص، به سرعت به یکی از ترانه‌های فولک روسیه تبدیل شد.

نت Korobeiniki برای پیانو

اجرای Korobeiniki با پیانو


برچسب‌ها: فولک، پیانو، Korobeiniki، کُرای‌بینیکی، روسی

والتز لا مینور شوپن

شوپن

والتز در لا مینور B. 150 نام یکی از والتزهای پرمخاطب فردریک شوپن، آهنگ‌ساز لهستانی است که بیشتر به شماره‌ی 19 منتسب است. این والتز برای تک‌نوازی پیانو، بین 1843 و 1848 نوشته شده اما تا سال 1955 یعنی تقریباً 100 سال پس از آن انتشار نیافت.

حسی که این قطعه به شنونده القا می‌کند خیلی روشن نیست، ابتدا حس غم و اندوه شدید را نشان می‌دهد اما در گوشه و کنار به شادی و امید نیز اشاره می‌کند. تم اولیه‌ی قطعه از ملودی ساده و اثربخشی استفاده می کند که حالتی غمگین دارد.

والتز در لا مینور شوپن


برچسب‌ها: والتز، شوپن، پیانو، رمانتیک، لهستان

ایمپرومپتو شوبرت

فرانتس شوبرت

ایمپروپتو، مجموعه‌ای از هشت قطعه از فرانتس شوبرت هستند که در سال 1827 برای تک‌نوازی پیانو تصنیف شدند. این قطعات در دو دسته‌ی چهارتایی با شماره اپوس 90 و 142 منتشر شدند که با شماره‌های D. 899 و D. 935 نیز دسته‌بندی می‌شوند. گمان می‌رود این آثار جزو محبوب‌ترین آثار اوایل قرن نونزدهم باشند.

اما ایمپرومپتو یک فرم آزاد تصنیف موسیقی است که معمولاً برای یک ساز و بیشتر پیانو تهیه می‌شود. این فرم موسیقی در اصل فرمی آزاد است که از تراوشات جاری ذهن آهنگ‌ساز نشات می‌گیرد.


ایمپرومپتو اپوس 90 شماره 3 شوبرت

بشنوید                            بنوازید


برچسب‌ها: شوبرت، فرانتس شوبرت، ایمپرومپتو، Impromptu، تک‌نوازی

Song from a Secret Garden

Secret Garden


Song from a Secret Garden قطعه‌ای محبوب از گروه Secret Garden و از آلبومی به همین نام در سال 1996 است.

این قطعه برای ویلن و پیانو تنظیم و اجرا شده است. به دلیل پخش این موسیقی در فیلم امپراطور دریا که از شبکه‌ی سوم سیمای ایران پخش می‌شد، این قطعه به موسیقی این فیلم نسبت داده می‌شود. دلیل آن هم استفاده‌ی یک خواننده از کُره همراه با شعر بر روی این موسیقی است که باعث محبوبیت بالای این قطعه در این کشور شد.

آلبوم Dreamcatcher اولین تجربه‌ی انتشار بین‌المللی آلبوم موسیقی گروه Secret Garden است. همچنین قطعه‌ی Nocturne از همین آلبوم در سال 1995 بر‌نده‌ی جایزه‌ی Eurovision Song Contest شد.


نت اصلی Song from a Secret Garden برای ویلن و پیانو


برچسب‌ها: Secret Garden، Song from a Secret Garden، سکرت گاردن، امپراطور دریا

Les Barricades Mystérieuses

فرانسوا کوپرن

موانع مرموز (Les Barricades Mystérieuses) تصنیفی برای هارپسیکورد در سال 1717 توسط فرانسوا کوپرن است که در کتاب دوم منتشر شده است. ریتم این قطعه بسیار در قطعات باروک فرانسوی برای کی‌بورد تکرار شده است و حسی آرامش‌بخش را به شنونده القا می‌کند.


این قطعه را بشنوید

نت این اثر برای تک‌نوازی پیانو


برچسب‌ها: Les Barricades Mystérieuses، باروک، فرانسوا کوپرن، پیانو

والتس شماره دو شوستاکویچ

والتس شماره دو یکی از آثار برچسته‌ی دیمیتری شوستاکویچ، آهنگساز روس است که بارها در سینما به کار رفته و بر محبوبیت این آهنگساز در میان مردم به‌ویژه مردم عادی افزوده است. این اثر دارای بیانی واضح و روشن است و در میان همه‌ی اقشار و ملل جایگاه آشکاری دارد.
این والتس در سال 1923 با فیلم طرح مخالف (Counterplan) که یک فیلم درام است در شوروی سابق بر روی پرده‌های سینما رفت و محبوبیت زیادی کسب کرد.
در سال 1999 این اثر در سکانس پایانی فیلم چشمان کاملا بسته از استنلی کوبریک اعلان عمومی شد. این فیلم پس از مرگ کوبریک بر روی پرده‌ی سینماها رفت و بازیگرانی چون تام کروز، نیکول کیدمن و سیدنی پولاک در آن نقش‌آفرینی کردند.


برچسب‌ها: دیمیتری شوستاکویچ، والتز شماره دو، چشمان کاملا بسته، استنلی کوبریک

کلر د لون

کلود دبوسیکلیر دِ لون در اصل موومان سوم و مشهور سوئیت برگماسکیو از آهنگ‌ساز فرانسوی، کلود دبوسی است. کلیر دِ لون به زبان فرانسوی به معنای مهتاب است. این نام  از شعری به همین نام اثر پُل ورلاین گرفته شده است.
سوئیت برگماسکیو یکی از سوئیت‌های مشهور پیانو از دبوسی است که در سال 1890 در زمانی که او 28 ساله بود نگاشته شده بود، اما تا سال 1905 تکمیل یا منتشر نشده بود.


برچسب‌ها: کلود دبوسی، کیلر د لون، برگماسکیو، رمانتیک

اتود شماره 3 اپوس 10 از فردریک شوپن (تریستسه)

اتود شماره 3 اپوس 10 از فردریک شوپن (تریستسه)

اتود شماره 3 اپوس 10 در گام می ماژور یک درس برای تکنوازی پیانو است که در سال 1832 توسط فردریک شوپن نوشته شد. این اثر اولین بار در سال 1833 در فرانسه، آلمان و انگلستان به همراه سه قطعه دیگر اپوس 10 منتشر شد. این قطعه یک قطعه آرام برای اجرای چندصدایی (پلی‌فونیک) و تکنینک لگاتو می باشد. شوپن معتقد بود که این ملودی از زیباترین ملودی‌های او باشد. این قطعه بیشتر با نام تریستسه (سوگ) یا وداع خوانده می‌شود، اما هیچ کدام از این نامگذاری‌ها توسط شوپن انجام نشده است.


برچسب‌ها: شوپن، پیانو، اتود

ایروما - River flows in you


برچسب‌ها: Yiruma، ایروما، River Flows in You، کره

سونات ویلن شماره 9 بتهوون

سونات ویلن شماره 9 بتهووناین سونات که اغلب با نام سونات کروتزر شناخته می‌شود بیشتر به دلیل مشکل بودن اجرای قسمت ویلن و مدت طولانی اجرا (اجرای معمولی آن تقریبا 40 دقیقه طول می‌کشد) مشهور است.
این سونات در اصل به جورج برایجتاور (1860-1778) که این اثر را با بتهوون در 24 ماه می 1803 در سالن تئاتر آگارتن اجرا کرده است تقدیم شده است. برایجتاور این سونات را فی‌البداهه اجرا کرد؛ او تا به حال نه نت آن را دیده بود و نه تمرینی از این قطعه داشته. با این حال تحقیقات نشان می دهد پس از اجرای این قطعه، زمانی که بتهوون و برایجتاور مشغول نوشیدن بودند، برایجتاور به زنی که بتهوون او را گرامی می‌داشت توهین می کند. پس از این ماجرا بتهوون عصبانی شده و اهدای این اثر را حذف می‌کند و آن را به رادولف کروتزر که به عنوان بهترین ویلنیست آن زمان شناخته می‌شده تقدیم می‌کند. اما کروتزر این اثر را نامفهوم و عصبانی‌کننده می خواند. او از موسیقی بتهوون اطلاعات زیادی نداشت و آن‌ها فقط یک ملاقات کوچک با هم داشته‌اند.

این قطعه هم اکنون یکی از معروف‌ترین سونات‌های ویلن بتهوون است و از این سونات و سونات بهار (Spring) به عنوان بهترین سونات‌ها یاد می‌شود.


برچسب‌ها: بتهوون، ویلن، سونات، دونوازی، دوئت

فانتزی شماره سه از موتزارت

فانتزی شماره سه در ر مینور K. 397 قطعه‌ای برای تکنوازی پیانو اثر ولفگانگ آمادئوس موتزارت است که در سال 1782 تصنیف شده است. با اینکه این اثر با مرگ موتزارت ناتمام ماند، اما یکی از محبوب‌ترین اثرهای او برای پیانو است. شاید این به دلیل غیرمعمول بودن ریتم آن باشد. تغییر تمپو (هفت تغییر تمپو، از خیلی سریع تا خیلی کند) در این قطعه وجود دارد و این نشانه نبود فرم موسیقی قابل تشخیص در این قطعه است (و همینطور فانتزی نام گرفته است) اما در واقع به فرم سونات بسیار نزدیک است. فانتزی‌ها قطعاتی هستند که برای به چالش کشیدن نسبی تصنیفات ایجاد می‌شوند.
نسخه‌ی خطی اصلی این اثر به جا نمانده و قسمت آخر این قطعه در دست نیست اما قسمت آخری که در حال حاضر وجود دارد به نظر می‌آید که توسط آگوست ابرهاد مولر نوشته و اضافه شده است.

Mozart - Fantasia No. 3.pdf

Mozart - Fantasia No. 3.mp3
این نسخه کم حجم بوده و با کیفیت 32kbps قرار داده شده است

برچسب‌ها: موتزارت، فانتزی

شش پرلود کوتاه از باخ - Six Little Preludes

شش پرلود کوتاه (BWV 933-938) گروهی از پرلودهایی هستند که توسط یوهان سباستین باخ برای ساز هارپسیکورد تصنیف شده اند. هر شش قطعه که میان سال‌های 1717 تا 1720 نوشته شده اند، کوتاه و آموزشی هستند. اما تا سال 1802 منتشر نشدند. این قطعات یکی از 18 سری پرلود های باخ هستند که در درجه‌ی اول برای اهداف آموزشی نوشته شده‌اند.


Bach_-_BGA_-_BWV_933-938.pdf


برچسب‌ها: باخ، هارپسیکورد، پرلود، پیانو

لحظات سرشار از موسیقی از شوبرت - Moments Musicals

لحظات سرشار از موسیقی یا Moments Musicals یا Moments Musicaux نام شش قطعه کوتاه از فرانتز شوبرت برای پیانو هستند. این شش قطعه در کنار Impromptu های شوبرت، از محبوب ترین و پر اجرا ترین قطعات او هستند. این قطعات در سال 1828 توسط لیدرسورف در شهر وین منتشر شدند. گفته می شود شوبرت در نوشتن این قطعات تاثیر زیادی از Impromptu های Op. 7 وریسک، موسیقیدان و پیانیست اهل چک گرفته است.


موومان های این اثر:
Moderato در C major
Andantino در A-flat major
Allegro moderato در F minor
Moderato در C-sharp minor
Allegro vivace در F minor
Allegretto در A-flat major

دریافت فایل


منبع توضیحات: ویکیپدیای انگلیسی


برچسب‌ها: لحظات سرشار از موسیقی، شوبرت، moments musicals، moments musicaux

Yiruma - Do You - Video

اجرای زنده ی Yiruma - قطعه Do You نت این قطعه در آرشیو بلاگ موجود است.

برچسب‌ها: ایروما، پیانو، ویدیو، کلیپ، yiruma

پاخلبل - Pachelbel Canon در D

یوهان پاخلبل متولد یکم سپتامبر سال 1653 یک آهنگساز دوره ی باروک بود که ساز اصلی او ارگ بود و اغلب به تدریس این ساز می پرداخت. او نقش بسزایی در گسترش فرم های موسیقی چون فوگ و کورال پرلود داشت که این دو فرم در کارهای یوهان سباستین باخ به وضوح به چشم می خورد.

Canon در D تنها Canon نوشته شده توسط این آهگساز است که یکی از بارزترین قطعات این پاخلبل به شمار می رود و تا به حال برای ساز های مختلفی آوانویسی شده است.

Pachelbel's Canon in D برای فلوت و پیانو


برچسب‌ها: پاخلبل، کنون، Canon، باروک، فلوت، پیانو

اریک ساتی

اریک ساتی (به فرانسوی: Alfred Éric Leslie Satie) آهنگساز فرانسوی در ۱۷ مه ۱۸۶۶ در هنفلور به دنیا آمد. نخستین درس‌های موسیقی‌ خود را از یک نوازنده ارگ در هنفلور گرفت سپس نزد همسر دوم پدرش که یک نوازده و آموزگار پیانو بود به فراگیری ادامه داد در ۱۸۷۹ ساتی وارد هنرستان موسیقی‌ (کنسرواتوار) پاریس می‌شود ولی‌ ۲ سال و نیم بعد به دلیل بی‌ استعدادی اخراج می‌گردد ! ساتی در سال ۱۸۸۵ بار دیگر وارد هنرستان موسیقی‌ می‌شود ولی‌ اینبار هم نمی‌تواند نظر مثبت استادان خود را جلب کند بنابراین تصمیم می‌گیرد به خدمت ارتش در آید اما خیلی‌ زود متوجه می‌شود که برای اینکار ساخته نشده است. ساتی بیشتر زندگی‌ خود را با مشکلات مالی‌ سپری کرد همچنین باور‌های مذهبی‌ ژرفی داشت که در زندگی‌ او تاثیر‌های فراوان داشت. او در حالیکه با بسیاری از هنرمندان زمان خود از جمله کلود دبوسی، موریس راول، استفان مالارمه، پل ورلن، و پابلو پیکاسو آشنا بود و خود را به عنوان آهنگساز به جامعه شناسانده بود در سال ۱۹۰۵ با ثبت نام خود در مدرسه ونسان دندی "اسکولا کانتروم" برای درس گرفتن از آلبر روسل در کنتر پوآن همه را شگفتزده کرد. ساتی‌ همچنین از بنیانگزاران گروه "شش"بود ولی‌ به سرعت خودش از این گروه خارج شد، دیگر آهنگسازان این گروه ژرژ اریک، لویی دوره ، آرتور هونگر ، ژرمن تایفر ، فرانسیس پولنک ، و داریوش میو بودند. او بسیاری از آثار خود را بدون خط میزان می‌نوشت و در اجرای آثار خود سبک ویژه‌ای داشت. بسیاری از آهنگسازان هم دوره اش و آهنگسازانی که بعد از او آمده اند از او تاثیر پذیرفته اند از آن جمله جان کیج ، دبوسی، راول و پولنک. او در ۱ ژوییه ۱۹۲۵ در پاریس در گذشت.

satie_gymnopedie.pdf

ژیمنوپدی (Gymnopedie) در زبان یونانی به معنای "جشن کودکان برهنه می باشد. قطعه ی بالا اولین ژیمنوپدی از سه ژیمنوپدی اریک ساتی است.

زندگینامه از: ویکیپدیا

برچسب‌ها: اریک ساتی، ژیمنوپدی، پیانو

سرگئی راخمانینف

سرگئی راخمانینف (زادهٔ یکم آوریل ۱۸۷۳ ،بر اساس تقویم گرگوری یا ۲۰ مارس ۱۸۷۳، بر اساس تقویم یولیانی -مرگ: ۲۸ مارس ۱۹۴۳)نوازندهٔ پیانو و آهنگساز روس بود.
از دیگر آثار معروف او می‌توان به پیانو کنسرتو شمارهٔ ۲ و ۳ و همچنین یک راپسودی برای ارکستر و پیانو براساس یکی از کاپریسهای پاگانینی به نام راپسودی بر اساس تمی از پاگانینی اشاره کرد.

مهم ترین کارها:

وپرها، چهار کنسرتو، سمفونی های شماره یک و دو و سه، راپسودی روی تمی از پاگانینی، پرلود.
راخمانینف سرانجام در سال ۱۹۴۳ در کالیفرنیا درگذشت.

برچسب‌ها: راخمانینف، پرلود، وکالایز، رومنس، پیانو

Linkin Park برای پیانو

TheKen - From the Inside.pdf

TheKen - Krawling.pdf

TheKen - Lying From You.pdf

TheKen - Numb (piano solo) sheet music - Peter Yang.pdf

TheKen - Numb (vocal version piano) sheet music - Peter Yang & atracht.pdf

رابرت شومان

رابرت شومان، یکی از پیانیست های دوره ی رومانتیک و از دوستان نزدیک فردریک شوپن بود. Kinderscenen Op. 15 یکی از آثار وی می باشد. قسمت دهم این قطعات با نام Fars zu ernst یکی از زیبا ترین کار های رابرت شومان به حساب می آید.

kinder15.pdf


برچسب‌ها: رابرت شومان، رومانتیک، Kinderscenen، پیانو، تک‌نوازی

دریاچه‌ی قو

دریاچه قو از پیتر ایلیچ چایکوفسکی (Tchaikovsky) برای ویلن‌سل و همراهی پیانو

Swan Lake (Cello).pdf


برچسب‌ها: دریاچه‌ی قو، چایکوفسکی، ویلن‌سل، پیانو، رومانتیک

چند قطعه مشهور پاپ برای پیانو


برچسب‌ها: پیانو، تایتانیک، پاپ، یانی، هتل کالیفرنیا

انیو موریکونه

اولین قطعه یکی از مهمترین آثار Ennio Morricone است. این اثر، موسیقی متن فیلم "حرفه ای" نیز می باشد.

ChiMai.pdf برای گیتار

1046 - Ennio Morriconi - Once Uppon A Time In The West.zip 


برچسب‌ها: Ennio Morricone، انیو موریکونه، گیتار، کلاسیک، حرفه‌ای

The Crave

قطعه ای زیبا از سبک Jazz برای پیانو اثر Jerry Roll Morton. اجرا این قطعه در فیلم مشهور "افسانه 1900" اجرا شد.

The Crave.pdf

هجده قطعه از ایروما

ایروما، زاده شده در 15 فوریه 1978 در سئول است.او در سن 5 سالگی آموختن پیانو را در خانه آغاز کرد. تاکنون بیشتر آلبوم های او در سرتاسر آسیا، امریکا و اروپا منتشر شده است. از محبوب ترین آثار او می توان به "Kiss the Rain"، "Maybe"، "River Flows in You" و "Do You" اشاره نمود.


Chaconne.pdf
Do you.pdf
Gabriel.pdf
Hoo_Ae.pdf
I_(Soon_Soo_Eh_Shi_Dae_OST).pdf
Indigo.pdf
KissTheRain.pdf
Love_Me.pdf
Maybe.pdf
Mika's.pdf
Nul_Geu_Ri_Dah.pdf
One_Day_I_will.pdf
Passing_By.pdf
River_Flows_In_You.pdf
The_Scenery_Begins.pdf
Wait_there.pdf
When_the_love_falls.pdf
dream_(gang_ah_ji_ddong_OST).pdf

بیست نوکتورن از فردریک شوپن

Contents

Nocturne C Sharp Minor
Nocturne Op. 27 No. 2
Nocturne Op. 9 No. 1
Nocturne Op. 9 No. 2
Nocturne Op. 9 No. 3
Nocturne Op. 15 No. 1
Nocturne Op. 15 No. 2
Nocturne Op. 15 No. 3
Nocturne Op. 27 No. 1
Nocturne Op. 27 No. 2
Nocturne Op. 32 No. 1
Nocturne Op. 37 No. 1
Nocturne Op. 37 No. 2
Nocturne Op. 48 No. 1
Nocturne Op. 48 No. 2
Nocturne Op. 55 No. 1
Nocturne Op. 55 No. 2
Nocturne Op. 62 No. 1
Nocturne Op. 62 No. 2
Nocturne Op. 72 No. 1

Leyenda و Asturias

Leyenda (در زبان اسپانیایی به معنای افسانه) نام یکی از زیباترین آثار ایزاک آلبنیز برای پیانو است. ایزاک آلبنیز، پیانیست دوره ی رومانتیک و یکی از شاگردان فرانتس لیست بود.

قطعه ی Leyenda توسط فرانسیسکو تارگا (Francisco Tarrega)، گیتاریست شهیر اسپانیایی برای گیتار با نام Asturias باز نویسی شده است. آستوریاس نام یکی است شهر های اسپانیا است.


Leyenda برای پیانو

Asturias برای گیتار

سه سونات پیانو از بتهوون

Piano Sonata No. 14 - Moonlight - 1st Movement

Piano Sonata No. 14 - Moonlight - 2nd Movement

Piano Sonata No. 14 - Moonlight - 3rd Movement


Piano Sonata Op. 13 - Pathetique


Piano Sonata Op. 53 - Waldstein

نت 10 قطعه از یانی ، آهنگساز مشهور یونانی

01 - Before I go.pdf
02 - Enchantment.pdf
03 - The end of august.pdf
04 - Felitsa.pdf
06 - In the mirror.pdf
07 - One man's dream.pdf
08 - Only a memory.pdf
09 - To take... to hold.pdf
10 - Until the last moment.pdf
11 - Whispers in the dark.pdf


برچسب‌ها: یانی

پروفایل

نت موسیقی
نت، موسیقی، دانلود، کلاسیک، باروک، رمانتیک، بتهوون، موتزارت، شوبرت، شوپن، هایدن، باخ، پرلود، نوکتورن، سونات، پیانو، ویلن، گیتار، پاپ، یانی، مدرن، الکترونیک

نوشته‌های پیشین

آبان ۱۳۹۴
مرداد ۱۳۹۳
بهمن ۱۳۹۲
تیر ۱۳۹۲
خرداد ۱۳۹۲
اسفند ۱۳۹۱
آذر ۱۳۹۱
آبان ۱۳۹۱
فروردین ۱۳۹۰
فروردین ۱۳۸۹
اسفند ۱۳۸۸
تیر ۱۳۸۸
خرداد ۱۳۸۸
اردیبهشت ۱۳۸۸

پیوندها

فهرست وبلاگ‌های فارسی
Website Review and SEO Tool


Sheetmusic.blogfa.com Review